logo

İNSAN KAYNAKLARI ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

YEŞİL PASAPORT İŞLEMLERİ

Yeşil Pasaport işlemleri için başvuruda bulunacak personellerimizin aşağıda belirtilen gerekli evrakları tamamladıktan sonra, Müdürlüğümüze şahsen müracaat etmeleri zorunlu olup, hak sahibi dışında gönderilen evraklara işlem yapılmayacaktır.

Çalışan Personellerin İşlemleri:

  • Hak Sahibi ile varsa pasaport alacak diğer aile üyeleri için, son 6 ayda çekilmiş güncel 1 'er adet resim. (0 -1 yaş bebekler için de dahil olmak üzere)
  • Hak Sahibi ve pasaport alacak diğer aile üyelerinin Nüfus cüzdanı asılları. Not: Pasaport işlemlerinde sadece (Nüfus Cüzdanı )geçerlidir.

Çalışanlar için düzenlenecek form örneği önlü arkalı tek kağıda çıktı alınarak mavi tükenmez kalem ile yazılıp müdürlüğümüze müracaat edilecektir. Form örneği aşağıdaki linkten temin edilebilir.


FORM ÖRNEĞİ için tıklayınız.


İSTİFA VE EMEKLİ İŞLEMLERİ:

Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışmakta iken 1.2. ve 3. derece kadrolardan istifa eden veya emekli olan personellerimizin, Nüfus cüzdanlarının aslı ile şahsen Müdürlüğümüze müracaat etmeleri yeterlidir.

İstifa eden personeller çalıştığı özel hastane yada kurumdan onaylı görev yazısı getirmelidir.

* Yeşil Pasaport işlemleri 09.00-12.00 ve 13.00-16.30 saatleri arası yapılmaktadır.

NOT: Halk Sağlığı Müdürlüğü ve bünyesindeki kuruluşlarda (Toplum Sağlığı Merkezleri, Aile Sağlığı Merkezleri, AÇS/AP, Verem Savaş Dispanserleri, Halk Sağlığı Laboratuvarları) görev yapan yada İstifa ve Emekli olan personellerin Yeşil Pasaport işlemleri için İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü'ne başvurmaları gerekmektedir..


  • NOT :
  • Sınava girecek Uzmanlık Öğrencilerinin o aya ait Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurasına katılıp katılamayacaklarını özellikle belirtmeleri gerekmektedir.