KRİZ MERKEZİ

Kriz Merkezinin Geçmiş Çalışmalarından Örnekler


PATLAMALAR(TERÖR)


İstanbul'un çeşitli yerlerindeki patlamalara ve lokal krizlere anında müdahale edilmiştir :

SARS22/04/2004 tarihinde İstanbul Sağlık Müdürlüğü'nde konu ile ilgili toplantı yapılarak durum değerlendirilmesi yapılmış ve uygulamaya konulmuştur.

Günlük uygulamalar belli bir dönem rutin hale getirilmiştir. İleriki dönemde normele geçilmiştir.

TANKER KAZALARI

24/02/2004 tarihinde İstanbul Kartal ilçesinde tanker kazası ile ilgili çalışmalar yapılmıştır.


ADA YANGINI


Adada meydana gelen yangında gerekli organizasyon sağlanmıştır.

TREN KAZASI


Tren kazasında hastaların ilk müdahalesi yapılmış, sonraki tedavileri sağlanmıştır.

Pamukova Tren kazası;


SİNEMA YANGINI


Dolmabahçe sinema yangını G-Mall'de 14/12/2004 tarihinde 21:20 sularında çıktığında, Kriz merkezince gerekli koordinasyon sağlanmış vatandaşların tıbbi tedavileri ve gerekli birimler ile ilgili veri akışı gerçekleştirilmiştir.

İRAN DEPREMİ


Komşu ülkemizde meydana gelen doğal afet sonucunda kurtarma ekibi oluşturulmuş ve diğer birimlerle koordinasyon sağlanarak gönderilmiştir.

ENDONEZYA DEPREMİ

Endonezya'da meydana gelen doğal afet sonucunda kurtarma ekibi oluşturulmuş diğer birimlerle koordinasyon sağlanarak gönderilmiştir.

NATO TOPLANTILARIKUŞ GRİBİ

Kuş gribi bilindiği gibi tüm dünya ve ülkemizde zaman zaman tehdit etmekte olan bir etkendir. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Krizi Merkezi kuş gribi salgınlarının pik yaptığı dönemde 24 saat hastanelere teknik ve lojistik destek sağlamıştır. Ayrıca gelecekte de olası vakaların bildirimi, teknik ve lojistik destek konusunda kriz merkezi bilgi sağlamaktadır. Ayrıca bu konuda bilgi almak isteyen vatandaşlarımıza bilgi verilmiş ve verilmeye de devam edilmektedir.


KENE ISIRMALARI (Kırım Kongo Kanamalı Ateşi)

Son yıllarda meydan gelen Kırım Kongo Kanamalı Ateşi olarak adlandırılan ve kene ısırması ile geçen viral rahatsızlığın izlenmesi teknik ve lojistik iletişim desteğinin özellikle 24 saat sağlanması Kriz Merkezi tarafından yapılmıştır. Yine gelecekte olabilecek muhtemel vakalarda özellikle mesai saatleri ve hafta sonu boyunca hastane ve vatandaşlarımıza teknik ve lojistik bilgi tarafımızdan sağlanmaktadır.


DİĞER OLAYLAR

2002 yılından itibaren İlimiz sınırları içerinde meydan gelen çok sayıda olay, kaza ve küçük çaplı doğal felaketlerle ilgili olarak idari makamlarımıza bilgi verilmiş ilgili peri ferik birimlerimize 24 saat boyunca iletişim desteği yatay ve dikey olarak sağlanmış, lojistik ve teknik destek verilmiştir.

Sayfa Başı Geri DönDuyurular
e-Kütüphane
MHRS Randevu
Evrak Takip