İstanbul Eczacılık Zirvesi

Yayın Tarihi : 24.08.2017

Değerli Eczacılar,

Eczacılığın halk sağlığını birinci dereceden ilgilendiren bir meslek dalı olması nedeniyle, eczacıların halk için neler yaptıklarını ve yapabileceklerinin anlatılacağı, mesleki sorunların tartışılabileceği, meslekteki ilerlemeleri ve gelecekte yapılması gerekenlerin konuşulabileceği ve aynı zamanda hizmet alanı genişleyen eczacılık uygulamalarından akılcı ilaç kullanımına, sağlık meslekleri arasında iletişimden eczacının fitoterapi danışmanlığına kadar birçok konuda tartışma imkanı bulabileceğimiz “İstanbul Eczacılık Zirvesi” 14 - 15 Ekim 2017 tarihlerinde Osmanlı Arşivi Kongre Merkezinde gerçekleştirilecektir.

Sundukları eczacılık ve sağlık hizmetleri ile İstanbul’da sayıları beş bini aşan serbest eczacılar, sağlık sisteminin önemli bileşenlerinden birini oluşturmaktadır. Serbest eczacılar, hasta odaklı bir ilaç danışmanı ve aynı zamanda halkın sağlık okuryazarlığına önemli katkıları olan halkın en yakın ve güvenilir sağlık danışmanıdır.

Eczacılık hizmetlerinden çok sayıda insanın yararlanıyor olması nedeniyle, serbest eczaneler halk sağlığını geliştirme açısından önemli görevler üstlenmektedir.

“İstanbul Eczacılık Zirvesi”nin ilimizdeki serbest eczacıların sosyo-demografik ve ekonomik özelliklerinin yanı sıra mesleki deneyimlerinin, çalışma koşullarının ve mesleki tutumlarının belirlenmesi ve bazı değerlendirmelerin yapılması açısından faydalı olacağını düşünmekteyiz. Eczacılığın değişen ve gelişen yönlerini tartışacağımız “İstanbul Eczacılık Zirvesi”nde siz değerli meslektaşlarımızı aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Afiş için tıklayınız

Adres: Sadabad Mevkii, İmrahor Caddesi, Milli Arşiv Sitesi, Kağıthane, İstanbul

Daha fazla bilgi için linki tıklayınız.

http://istanbuleczacilikzirvesi.org/Duyurular
e-Kütüphane
MHRS Randevu
Evrak Takip