YÖNETMELİĞİN UYGULAMASI (1)


15 MAYIS 2014 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren 'TIBBİ CİHAZ SATIŞ ,REKLAM VE TANITIM YÖNETMELİĞİ' ile tıbbi cihaz satışı yapan işletmelerin faaliyetlerini sürdürmek için yetki belgesi almaları zorunlu hale gelmiştir.Yetki belgesi alabilmek için işletmelerin bir takım koşulları yerine getirmesi gerekmektedir.

Tıbbi cihaz sektöründe faaliyet gösteren ve yetkilendirilmek isteyen tüm işletmelerde SORUMLU MÜDÜR,SATIŞ TANITIM ELEMANI ve DESTEK faalieytlerini yürüten personelin eğitim alarak belgelendirilmeleri gerekmektedir.

Eğitim almış ve sınavda başarılı olmuş personellerin belgeleri Türkiye İlaç ve TIbbi Cihaz Kurumu tarafından bağlı bulundukları illerin sağlık müdürlüklerine gönderilmeye başlanmıştır.

İstanbul ilinden başvuru yapmış olan ve açılan sınav sonucunda sertifika almaya hak kazanan SORUMLU MÜDÜR,KLİNİK DESTEK ELEMANI ve TANITIM ELEMAN'larının belgeleri Müdürlüğümüz ,E-5 Karayolu Üzeri Çocuk Sitesi Karşısı Bakırkoy/İSTANBUL adresindeki Tıbbi Cihaz ve Biyomedikal Şube Müdürlüğü tarafından verilecektir.Duyurular
e-Kütüphane
MHRS Randevu
Evrak Takip