Ulusal ve Uluslararası Ar-Ge Destek Programları ve Proje Önerisi Hazırlama Eğitimi

Yayın Tarihi : 27.03.2017

Ulusal ve Uluslararası Ar-Ge Destek Programları ve Proje Önerisi Hazırlama Eğitimi

Sağlık Bakanlığı Sağlık Araştırmaları Genel Müdürlüğü ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde Ulusal ve Uluslararası Ar-Ge Destek Programları ve Proje Önerisi Hazırlama Eğitimi düzenlendi. 23-24 Mart tarihlerinde Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde gerçekleşen eğitimde, sağlık alanında proje üretebilme potansiyeline sahip katılımcılara, ulusal ve uluslararası Ar-Ge fon kaynakları ile uygulamalı olarak sağlık alanında Ar-Ge projesi üretebilme konularında katılımcıları bilgiler verildi.

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu’nun yanı sıra, Sağlık Araştırmaları Genel Müdürlüğü Eğitim, Proje ve AR-GE Daire Başkanı Doç. Dr. Sema Zergeroğlu, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi - Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Çevik Tufan, SAGEM AB Uzmanı Dr. Nejla Can Güler, TÜBİTAK – Başuzmanı Dr. Nazife Selcan Türker ve Kalkınma Bakanlığı Uzmanı Cesim Çelik konuşmacı olarak yer aldı.

Organizasyonun açılışında konuşma yapan İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Ar-Ge'nin önemine değinerek, “Bu tür projelerin artık ülkemizde yapılabilir hale gelmesi bu ülkenin son yıllarda ne kadar çok geliştiğini gösteriyor. Dünya lideri bir ülke olabilmek için öncelikle ülkemizin bilim üretmesi gerekiyor. Eğer bu tip projeleri ülkemizde üretemezsek, her zaman üretenlerin söylediğini yapmak zorunda kalırız” dedi. Ar-Ge'nin desteklenmesi gereken en önemli projelerden biri olduğunu da sözlerine ekleyen İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Memişoğlu, proje geliştirme fikri olan kişilere “Bize asla destek çıkmaz diye düşünmeyin. Şu anda ülkemizde ve Avrupa’daki çoğu finansmanda projeler destekleniyor” açıklamasında bulundu. Araştırma ve geliştirme projelerinde destek alınarak geçilen ilk aşamanın ardından, gerçekleşen projenin sürdürülebilir olmasının da önemine dikkat çeken Prof. Dr. Memişoğlu, “ Esas proje, bittikten sonra çalışan projedir. Ürettiğimiz şeylerin ticari bir değer veya günlük yaşantımıza katkı sağlayacak aşamalara geçmesi gerekiyor ” dedi. Bugün dünyadaki teknolojik gelişmelerde sağlık alanının önemi bir yer tuttuğunu ifade eden Memişoğlu, Türkiye’deki sağlıkçıların da bu zekâya, çalışkanlığa, bilgi ve birime sahip olduğunu vurgulayarak, İl Sağlık Müdürlüğü olarak da bu tip çalışmalara her zaman gereken desteği vereceğini söyledi.Resmi Görmek için

Tıklayınız

Resmi Görmek için

Tıklayınız

Resmi Görmek için

Tıklayınız

Resmi Görmek için

Tıklayınız

Resmi Görmek için

Tıklayınız

Resmi Görmek için

Tıklayınız

Duyurular
e-Kütüphane
MHRS Randevu
Evrak Takip