Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk Anıldı

Yayın Tarihi : 10.11.2016

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 78. yıldönümünde, İstanbul Sağlık Müdürlüğü'nde düzenlenen törenle anıldı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anma törenine, İstanbul İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Kemal Memişoğlu, Sağlık Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve müdürlük çalışanları katıldı.

Törende bir konuşma yapan İstanbul İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Kemal Memişoğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hedeflediği doğrultuda çalışmanın önemini belirterek, " Atatürk, asil Türk milletinin ne kadar değerli olduğu bilen ve ona önderlik eden bir lider olarak yüzyılın dahisi olarak tanımlanıyor. Ölümünün 78. yıldönümünde bizim esas hedefimiz olan ilimi, bilimi ve çalışkanlığı ne kadar önemsediğini bilerek, biz de onun hedeflediği doğrultuda çalışacağız. Allah rahmet eylesin diyerek, minnetle anıyorum. " dedi.

Sağlık Müdürü Doç. Dr. Memişoğlu, " Daha çok yolumuz var hep beraber bu yolda hizmet ederiz diye düşünüyorum. Bu milletin asilliği 15 Temmuz'da bir kez daha ispatlanmıştır. Her gün Kurtuluş Savaşıdır bizim için kimsenin bunu unutmasını istemiyorum. Geçmişin değerini bilerek, geleceği hedefleyen bir toplum olma yolunda çok iyi bir şekilde ilerlediğimizi düşünüyorum. " diyerek düşüncelerini ifade etti.

Tören; saat 09.05'te gerçekleşen saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın hep bir ağızdan söylenmesinin ardından sona erdi.

İstanbul Sağlık Müdürlüğü'nde yapılan törenle eş zamanlı olarak 112 İl Ambulans Servisi Başhekimliği'nde de bir anma töreni gerçekleşti.Resmi Görmek için

Tıklayınız

Resmi Görmek için

Tıklayınız

Resmi Görmek için

Tıklayınız