SAĞLIK BAKANLIĞI YENİ İSTATİSTİK FORMLARI

Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü İstatistik ve Analiz daire başkanlığı tarafından hazırlanan Yeni Hastane Bilgi Formu, Yeni Özel Tıp/Dal Merkezleri Bilgi Formu, Yeni Özel Poliklinik Bilgi Formu ve Yeni Ağız Diş Bilgi Formları içinden sizi ilgilendiren form için kullanıcı yetkiniz tanımlanmıştır.

Kullanıcı adınız T.C. kimlik numaranız, şifreniz ise: 123456 'dır. (Mevcut TSİM kullanıcısıysanız, yetki alanınıza ilgili yeni formlar da eklenmiştir ve şifreniz değişmemiştir.)

Yeni sisteme http://tsim.saglik.gov.tr/tsim adresinde giriş yapabilirsiniz.

Yeni siteme giriş ve sisteme veri kaydetmek için tanıtım videoları hazılanmıştır. Videolarahttp://tsim.saglik.gov.tr/tsim sayfasındaki linklerden ulaşabilirsiniz. TSİM' e girmeden önce videoları izlemeniz faydalı olacaktır.

Uygulama çerçevesinde Ağustos 2011 verilerinin, sağlık kurum/kuruluşları tarafından yeni sisteme girişi ramazan bayramı dolayısıyla 05.09.2011 tarihinde başlayıp 14.09.2011 tarihinde son bulacaktır. (Bundan sonraki aylarda ise ayın 1-10 arası veri girilecektir.)

İl sağlık müdürlüklerinin ilgili şubeleride 19.09.2011 tarihine kadar girilen formları elektronik olarak onaylayacaktır.

Yeni uygulama ile başlayan yeni formlar dışında devam eden mevcut formlara da veri girişinin eskisi gibi devam etmesi gerekmektedir. Yeni formlar Ülkemiz bazında uygulanıp sistem oturduğunda, eski formların kaldırılması planlanmaktadır. Ancak bu ayrı bir resmi yazı ile bildirilecektir.

Fomların içeriği, yapısı ile ilgili sıkıntılar, form hakkında görüş, öneri ve diğer sorularınız için tedavi.istatistik@saglik.gov.tr , tedavi.istatistik@gmail.com mail adreslerine yazabilir veya 0 312 585 14 92-93 nolu telefonları arayabilirsiniz.

Veri girişi esnasında yaşanacak şifre ve bilişim problemleri için ise 1. yetkili konumunda olan il sağlık müdürlüğünüzdeki TSİM yetkilisine ulaşabilir, çözüm elde edemesseniz tsimweb@saglik.gov.tr adresine mail atabilir veya bizlere ulaşabilirsiniz.

Formlar ile ilgili ayrıntılı teknik ve veri giriş kılavuzları pdf ortamında hazırlanmış olup ekte gönderilmektedir. ayrıca kılavuzlara TSİM'e girildiğinde açılan duyuru ekranındaki linkler ile de ulaşılabilecektir. (Formları doldurmadan önce kılavuzları okunumanız faydalı olacaktır.)

Hazırlanan yeni ve mevcut bulunan eski formların zamanında ve tam veri girişine göstericeğiniz öneme şimdiden teşekkür eder.

Uygulama ile yeni oluşan formların hepimize hayırlı olmasını dileriz.

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI
Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü
İstatistik ve Analiz Daire BaşkanlığıDuyurular
e-Kütüphane
MHRS Randevu
Evrak Takip