Sağlık Müdürü Prof. Dr. Memişoğlu, Kan Bağış Kampanyasında

Yayın Tarihi : 24.01.2017

Sağlık Müdürü Prof. Dr. Memişoğlu, Kan Bağış Kampanyasında

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Ambarlı Limanı ve Gümrük çalışanlarının, Kızılay'ın yaptığı kan bağışı çağrısına destek verdiği sosyal sorumluluk faaliyetine katıldı. Kızılay, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve Ambarlı Limanı ve Ambarlı Gümrüğü Platformu işbirliği ile düzenlenen "Kızılay'a Kan Bağışı" kampanyasına Sağlık Müdürü Prof. Dr. Memişoğlu'nun yanı sıra, İstanbul Vali Yardımcısı Osman Günaydın, Ambarlı Gümrük Müdürü Erkan Yaman, Ambarlı Liman ve Gümrük Platformu Başkanı Serkan Birdal ve Türk Standartları Enstitüsü Erenköy Müşaviri Mehmet Hüsrev katıldı.

"Kan vermek, can vermek demektir."

Altaş Ambarlı Limanı Gümrük Binası'nda, kan bağışı kampanyası dolayısıyla düzenlenen törende konuşan Vali Yardımcısı Osman Günaydın, Kızılay'ın hem ülke sınırları hem de Dünya çapında hizmetlerin en güzelini yaptığını belirterek, " Kızılay, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve Ambarlı Limanı ve Ambarlı Gümrüğü Platformu ile birlikte bir kan bağış kampanyası düzenledik. Kan vermek, can vermek demektir. İnşallah ihtiyaç sahiplerine bu canı, vermiş olacağız. Böyle güzel bir etkinliğe katkı ve desteklerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. " dedi.

"Kan bir organ ve sizler bir organ bağışı yapıyorsunuz."

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, bir kişinin kan bağışında bulunarak bir insanın hayatına, hayat kattığını ifade ederek, " Kan esasında bir organ, bir sıvı olarak algılanmaması gerekiyor. Kan bir organ ve sizler bir organ bağışı yapıyorsunuz. Bir insanın hayatına, hayat katıyorsunuz. Sizlerin verdiği kanlar sayesinde insanlarımız hayat ile bağdaşıyor. Bu ülkenin Kızılay'ı dünyanın her yerindeki insanlara, yardım elini uzatmış durumda. Ambarlı Liman ve Gümrük çalışanlarına, gönüllü olarak böyle hayırlı bir işe kalkıştığı için teşekkür ediyorum. " dedi.

Gerçekleştirilen konuşmalarından ardından Vali Yardımcısı Günaydın, Sağlık Müdürü Prof. Dr. Memişoğlu, Ambarlı Gümrük Müdürü Yaman, Ambarlı Liman ve Gümrük Platformu Başkanı Birdal ve Türk Standartları Enstitüsü Erenköy Müşaviri Hüsrev, Kızılay kan bağış aracını ziyaret ederek, bağışçılar ile sohbet etti.

Kızılay kan bağış aracına, Altaş Ambarlı Limanı Gümrük Binası önünde 24-25 Ocak tarihlerinde, kan bağışında yapılabilecek.


Resmi Görmek için

Tıklayınız

Resmi Görmek için

Tıklayınız

Resmi Görmek için

Tıklayınız

Resmi Görmek için

Tıklayınız