İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Akademik Yılı Açılış toplantısına katıldı


Yayın Tarihi : 09.10.2017

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Akademik Yılı Açılış toplantısına katıldı.

Prof. Dr. Kemal Memişoğlu toplantıda yaptığı konuşmada, “Dünyada birçok ülkenin yapamadığı sağlıkta dönüşümü gerçekten biz, ülke olarak 7-8 sene gibi kısa bir dönemde yaptık. Dünyadaki örneklerde hekim sayısının bizden iki kat, hemşire sayısının dört kat fazla olduğunu düşünürsek sağlık çalışanlarımızın, bizlerin ne kadar büyük özveriyle çalıştığını, emek verdiğini görebiliriz. Sistemler ne olursa olsun değişimler ne olursa olsun kişilerin, çalışanların ne yaptığı ve niyeti önemlidir. Sonuçta hedefimiz sağlık hizmetinin daha iyi sunulmasıdır ve bunları sunanlar sizlersiniz. Bu nedenle bu kadar zor şartlarda çalışanlara sağlık bakanımızın, keza benim de, çok hassas yaklaştığımızı ve sizlerin memnuniyetini ne kadar çok yükseltebileceğimizin bizim için çok önemli olduğunu bilmelisiniz.” diyerek düşüncelerini ifade etti.

Memişoğlu konuşmasının sonunda hastane yönetimine ve çalışanlara iyi, başarılı bir akademik yıl geçirmelerini dileyerek teşekkür etti.

Törende İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu’nun konuşmalarının ardından çeşitli teşekkür belgeleri verildi.

1 Eylül 2016-1 Eylül 2017 tarihleri arası Genel Cerrahi alanında 14 yayınla Op. Dr. Hakan Yiğitbaş’a, Ortopedi alanında 12 yayınla Op. Dr. Ozan Beytemur’a, Pediatri alanında 11’er yayınla Uzm. Dr. Meltem Erol’a ve Uzm. Dr. Özlem Bostan Gayret’e teşekkür belgesi verilmiştir.

Klinikler açısından değerlendirildiğinde ise en çok yayın yapan kliniğin “Üroloji” olduğu görülmüştür.

2016-2017 Eğitim yılı boyunca yaptığı bilimsel araştırma ve yayınlar ile gerek tıp dünyasına gerek S.B.Ü Bağcılar Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne olan katkılarından dolayı Üroloji Kliniği Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Atilla Semerciöz’e, S.B.Ü. Bağcılar Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde gerçekleştirilen ve PubMED endeksinde listelenen bilimsel çalışmalar ile başta Üroloji Kliniği olmak üzere yapılan bilimsel araştırma ve yayınlardan dolayı Bağcılar SUAM Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Yaser Müslümanoğlu’na ve son olarak Girişimsel Olmayan Etik Kurul çalışmalarına başkan olarak yaptığı katkılardan dolayı Prof.Dr. Mehmet Faruk Oktay’a teşekkür belgesi verilmiştir.

Ayrıca Doç. Dr. Muhammet Murat Dinçer ve Doç. Dr. Cenk Ural 2016-2017 Akademik yılında göstermiş olduğu başarı ile kazandıkları doçentlik ünvanı tebrik edilmiştir.


Resimler için tıklayınız


Duyurular
e-Kütüphane
MHRS Randevu
Evrak Takip