İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, Şehitler Tepesi'nde

Yayın Tarihi : 20.12.2016

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, Beşiktaş ve Kayseri‘de gerçekleştirilen hain ve alçak terör saldırılarında hayatını kaybeden asker, polis ve sivil şehitlerimizi anmak amacıyla Şehitler Tepesi'ne yürüyüş gerçekleştirdi. Şehitlerimizi anma yürüyüşüne, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Bekir Turan, Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Murat Yüksel, Şube Müdürleri, 112 Acil Sağlık Hizmetleri ve UMKE personelleri katıldı. Yaklaşık 500'e yakın sağlık personelinin katılımı ile Vodafone Arena önünden başlanarak Şehitler Tepesi'ne gelindi. Sağlık personelleri tarafından Şehitler Tepesi'ne karanfil bırakılıp, şehitlerimiz için dua edildi.

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Beşiktaş ve Kayseri‘de gerçekleştirilen menfur terör saldırıları ile alakalı açıklamalarda bulundu.

“ Bu Vatanı Kimse Bölemeyecektir “

Şehitler Tepesi'nde gerçekleştirdiği konuşmada Sağlık Müdürü Prof. Dr. Memişoğlu, “ Bu vatan uğruna canlarını feda eden asker, emniyet mensubu ve sivil vatandaşlarımıza Allah rahmet eylesin. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü olarak 112 Acil Sağlık Hizmetleri ve UMKE ekiplerimiz, o gece aynı 15 Temmuz'da olduğu gibi ilk 4 dakika içerisinde 106 ambulansımız ile birlikte sadece sağlık hizmeti sunmak için değil bu ülkenin gücünü göstermek için olay yerine intikal ettik. Bu vatan emperyalist ve kapitalistlere diz çökmeyecektir. Bu vatanı kimse bölemeyecektir. Mağdurun sesi olmaya devam edeceğiz. Allah, her zaman doğru olanın yanındadır. Gaflette olanların bunu çok iyi bilmeleri gerekiyor. Suriye ve Irak'da ezilen tüm müslümanların sesi olmaya devam edeceğiz. Buradan tüm sağlık çalışanlarımıza, özveri ve fedakârca gösterdikleri emeklerinden dolayı minnet ve teşekkürlerimizi sunuyorum.“ diyerek düşüncelerini ifade etti.

Sağlık Müdürü Prof. Dr. Memişoğlu gerçekleştirdiği konuşmanın ardından sağlık personelleri ve vatandaşları, tüm şehitlerimizin ruhu için Fatiha okumaya davet etti. Şehitlerimizi anma töreni, edilen dua ve ardından okunan İstiklal Marşı ile birlikte sonlandırıldı.


Resmi Görmek için

Tıklayınız

Resmi Görmek için

Tıklayınız

Resmi Görmek için

Tıklayınız

Resmi Görmek için

Tıklayınız

Resmi Görmek için

TıklayınızDuyurular
e-Kütüphane
MHRS Randevu
Evrak Takip