İstanbul’da Hastalar Sandığa Taşınacak

Yayın Tarihi : 17.04.2017

İstanbul’da Hastalar Sandığa Taşınacak

Sağlık Bakanlığı tarafından gerek evinde sağlık hizmeti alan gerekse hastanede yatan, sağlık yardımı olmaksızın oy vermeye gidemeyecek vatandaşlarımızın oy kullanmalarının sağlanması amacıyla ihbar hattı oluşturuldu. Vatandaşlarımız, 16 Nisan Anayasa Değişikliği Halk Oylamasında en temel haklarından biri olan oy kullanmalarını sağlaması ve halkın iradesinin en üst seviyede gerçekleşmesi amacıyla 444 38 33 numaralı telefonu arayarak, bu destekten faydalanabilinecek.

Bu kapsamda İstanbul’da yürütülen çalışmalara ilişkin İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu ve İstanbul Halk Sağlığı Müdürü Dr. Abdullah Emre Güner, evde sağlık hizmetleri personelleri ile birlikte İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü 112 Anadolu Komuta Kontrol Merkezi’nde açıklamalarda bulundu.

“Hastalarımızı, çağrı geldiği anda bütün Türkiye’de olduğu gibi sandıklara ulaştırmayı planlıyoruz. “

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, sağlık hizmetleri büyük bir dönüşüm ve gelişim içerisinde olduğu ifade ederek, “ Ülkemiz ve dünyadaki barış için çok önemli bir referanduma gidiyoruz. Bu referandum sürecinde, vatandaşlarımızın doğal hakkı olan oy atma imkânın sağlanmasında zorluk çeken hasta, yatalak ve hastanede olan hastalarımızla ilgili bir organizasyon yaptık. Hastalarımızı, çağrı geldiği anda bütün Türkiye’de olduğu gibi sandıklara ulaştırmayı planlıyoruz. Böylece her vatandaşımız özel, kamu ya da üniversite hastanesinde olsa yatalak da olsa evde sağlık hizmeti alan hastalarımızda olabilir. Biz bu vatandaşlarımızı evlerinden alıp, sandıklara ulaştıracağız. İstanbul’da ekibimiz yaklaşık 100 bin hastayı takip ederek, onlara evde sağlık hizmeti sunuyor. Ekiplerimiz ve araçlarımız hazır talep edildiği anda bu hizmetimizi sunacağız. Son olarak bütün vatandaşlarımızı oy atmaya davet ediyoruz, çok önemli bir referandum sürecini yaşıyoruz. İnşallah, milletimiz en iyi kararı verecektir. “ dedi.

“ Hastalarımızı evinden alıp, sandığa götüreceğiz ve tekrar evlerine geri bırakacağız. “

İstanbul Halk Sağlığı Müdürü Dr. Abdullah Emre Güner, 78 bin Halk Sağlığı Müdürlüğü ve 40 bin Hastanelerde olmak üzere evde sağlık hizmeti sundukları tüm hastalara kısa mesajlar ile ulaştıklarını belirterek, “ Şu anda 145 tane binek aracımız ve 25 tane nakil aracımız ile birlikte planlamamızı yaptık. Çağrı merkezimiz sabah 08.00’den gece 24.00’e kadar açık olarak, randevuları verecek. Bütün hastalarımız ile randevulaşmamızı gerçekleştirdik. Referandum başlayıncaya kadar tüm randevulaşmamız tamamlanacak. İnşallah bütün hastalarımıza anayasal hakkına kavuşturmuş olacağız. Hastalarımızı evinden alıp, sandığa götüreceğiz ve tekrar evlerine geri bırakacağız. “ diyerek düşüncelerini aktardı.Resmi Görmek için

Tıklayınız

Resmi Görmek için

Tıklayınız

Duyurular
e-Kütüphane
MHRS Randevu
Evrak Takip