İstanbul Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu Okmeydanı Ağız ve Diş Hastanesi "Ağız ve Diş Sağlığı Haftası, Diş Hekimleri Günü Etkinliği Programı'na" Katıldı

Yayın Tarihi : 24.11.2017

Okmeydanı Ağız ve Diş Hastanesinde düzenlenen etkinlik; İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, İstanbul geneli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi - Hastanesi Başhekimleri ve diş hekimlerinin katılımlarıyla gerçekleşti.

Saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşının ardından Okmeydanı Ağız ve Diş Hastanesi Başhekimi Dt. Ferhat Arol'un hoşgeldiniz konuşmasının ardından konuşan Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, "Dişçi Mekteb-i Âliyesi'sinin açıldığı, 22 Kasım 1908 tarihinden beri 22 Kasım Türk diş hekimleri için önemli birgün. Önceleri diş hekimleri iki üç aletle tüm hastaları tedavi etmeye çalışıyorlardı o şartlardan, hastanesi olan ameliyatlar yapan şartlara geldik. Bu sürece hekimlerin, diş hekimlerinin, hemşirelerin ve sağlık çalışanlarının büyük özverileriyle ulaştık." dedi.

"BİZLER SİZİN İÇİN BURADAYIZ"

Halkın fikirlerinin ve isteklerinin yapılan çalışmalarda çok önemli bir yeri olduğunu belirten Memişoğlu "Bizler sizin için burada oturuyoruz. Bu yüzden hizmetler nasıl daha doğru ve iyi olur onun için çalışıyoruz." diyerek sözlerine devam etti.

Prof. Dr. Kemal Memişoğlu vatandaşların eskiden diş hastalıkları için sadece özel hastanelere gitmesi gereken bir ortamdan şimdi 24 saat nöbet tutan, ameliyathanesi olan kamu hastanelerinin olduğu bir döneme gelindiğini söyledi.

Ağız ve diş sağlığının çocukluktan itibaren çok önemli olduğunu ve dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizen Memişoğlu, bu nedenle diş sağlığına önem veren bir mantıkla toplum bilinci oluşturmamız gerektiğini belirtti.

Konuşmasını Okmeydanı Ağız ve Diş Hastanesi'nin Avrupa'ya ve dünyaya örnek olan bir hastane olduğunu ve bütün diş hekimlerinin Diş Hekimleri Günü'nü kutlayarak sonlandırdı.


Resimler için tıklayınız

Duyurular
e-Kütüphane
MHRS Randevu
Evrak Takip