İstanbul İl Sağlık Ailesi İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi

Yayın Tarihi : 14.06.2017

İstanbul İl Sağlık Ailesi İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ailesi 13 Haziran Salı günü İl Sağlık Müdürlüğü’nde düzenlen iftar yemeğinde bir araya geldi. İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu’nun katılımlarıyla gerçekleştirilen iftar yemeğine, İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı şube ve birimlerde çalışan personeller katıldı. İl Sağlık ailesinin bir araya geldiği iftar yemeği okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Okunan ezan birlikte oruçlar açıldı. Yapılan iftarın ardından yemek duası yapıldı.

“ Böyle güzel bir topluluk arasında çalışmaktan gurur duyuyorum. “

İl Sağlık Müdürü Memişoğlu, iftar yemeğine katılan tüm sağlık çalışanları teşekkürleri ileterek, “ Allah, hepinizden razı olsun. Allah, oruçlarınızı kabul etsin. Böyle güzel bir topluluk arasında çalışmaktan gurur duyuyorum. Oruç hem nefsimizi hem sağlımızı hem de burada olduğu gibi sosyal anlamda birbirimizle daha çok diyaloğu daha çok irtibatı ve birlik olmayı sağlıyor. “ dedi.

“ Hizmet edenlerin, hizmetçisiyiz. ”

Bir kişinin, öncelikle Allah rızası için çalışması gerektiğini belirten Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, “ Bizler sahada sağlık hizmeti sunanlar adına burada görev yapıyoruz. Hizmet edenlerin, hizmetçisiyiz. Amacımız insanların sağlığını sağlayarak, sağlıklarını korumaktır. Sağlık sektöründe çalışan temizlik personelinden güvenliğine kadar herkes sağlık çalışanıdır. Çalışan ile çalışmayan bir olamaz. Eğer çalışmayan bir arkadaşınız varsa bilin ki o kişi sizin hakkınızı yiyor. Çok net ifade ediyorum ki benim için en önemli olan şey çalışmanızdır. Bu devlet geri planda sessizde bir şekilde çalışan kişiler sayesinde ayakta kalıyor. Bu ülke görüntü vererek, üstlerini irade eden değil esasında işini gerçekten yapan insanlar ile ilerleyebilir. Önemli olan insanın kendisini bir makama koymasıdır. Herkesin eleştiriye açık olması gerekiyor. Ancak yapılan eleştirinin yapıcı olması gerekmektedir. Ulaşılamayan bir kişi değilim. Kapım sizlere 24 saat açık. Allah oruçlarınızı kabul etsin, afiyet olsun. “ diyerek düşüncelerini ifade etti.Resmi Görmek için

Tıklayınız

Resmi Görmek için

Tıklayınız

Resmi Görmek için

Tıklayınız

Duyurular
e-Kütüphane
MHRS Randevu
Evrak Takip