İl Değerlendirme Toplantılarında İl Sağlık Müdürlüğü Görüşüldü

Yayın Tarihi : 15.05.2017

İl Değerlendirme Toplantılarında İl Sağlık Müdürlüğü Görüşüldü

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ ve beraberindeki heyet ‘İl Değerlendirme Toplantısı’ gerçekleştirmek üzere İstanbul’da bir araya geldi. Sağlık Bakanı Prof. Dr. Akdağ’ın başkanlığında, İl Değerlendirme Toplantısında “İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü” değerlendirildi. Sağlık Bakanı Prof. Dr. Akdağ’ın yanı sıra, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, İstanbul Vali Yardımcısı M. Bahattin Atçı, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, İstanbul Halk Sağlığı Müdürü Vekili Dr. Erdoğan Kocayiğit, İstanbul Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterleri, Sağlık Bakanlığı yöneticileri, Sağlık Bakanlığı’nın İstanbul’daki yöneticileri ve ilgili birimlerin yöneticileri toplantıya katıldı.

Bakan Akdağ, toplantı öncesinde açıklamalarda bulundu. Önümüzdeki 2 ila 3 yılın Türkiye açısından, özellikle de İstanbul açısından sağlık hizmetleri ve hastanecilik hizmetler için önemli atılımların olacağının altını çizen Bakan Akdağ, "Çok sayıda devam eden projemiz var. Bu projelerde 2020'lerden sonra bütün hastanelerimiz, kamuya ait, sağlık bakanlığına ait bütün hastanelerimizi yeniden inşa etmiş oluyoruz. Büyük bir çoğunluğu için yeni hastaneler yapıyoruz az bir kısmını da hastanelerde yaptığımız revizyonlarla yenileştirerek yolumuza devam ediyoruz. Bunun anlamı şudur, net olarak Türkiye'de ve İstanbul özelinde ve Türkiye genelinde hastalarımız 2020'li yıllarda hasta yatakları itibariyle tek yataklı banyolu, tuvaletli, refakatçilerinin rahatça hastalarıyla birlikte kalabilecekleri, içlerinde televizyonları buzdolapları kendilerine ait dolapları çalışma masaları olan mahremiyetlerine azami riayet edilen odalarına kavuşmuş olacaklar. Göreve geldiğimiz zaman Türkiye'deki kamuya ait hasta yataklarının yüzde 5-6'sında ancak böyle bir imkan vardı. Bugün yüzde 50'nin üstüne çıkmış durumdayız. İnşallah 2020'li yıllarda bunu yüzde 100'e ulaştıracağız. Bunu önemsiyoruz" ifadelerini kullandı.

"Bizim için vatandaşımızın hizmete kolay erişmesi esastır”

Bakan Akdağ konuşmasını şöyle sürdürdü: "Sayın Cumhurbaşkanımızın bize talimatları başından beri bu ülkenin özellikle gelir seviyesi daha düşük olan ve orta gelir seviyesine sahip olan insanlarına sağlık açısından birinci derecede sahip çıkmaktır. Varlıklı insanlar bir şekilde kendi ihtiyaçlarını özel sektör vasıtasıyla da görebiliyorlar ama bahsettiğimiz gruplar çiftçilerimiz, küçük esnaf, öğretmenler, sağlık çalışanları, polisler, bütün memurlar, çeşitli sektörde çalışan işçilerimiz, onların yakınları için yani güzel ülkemizde yaşayan insanların yüzde 90-95'i için kamudaki sağlık hizmetlerinin kuvvetlendirilmesi olmazsa olmazdır. Güçlü kamu sağlığı kuruluşları, aynı zamanda da özel sektörün vatandaşımıza daha hesaplı bir hizmet vermesini sağlayan bir unsurdur. Onun için kamuda sağlık hizmeti verilişini güçlendirmeye devam edeceğiz."

Resmi Görmek için

Tıklayınız

Resmi Görmek için

Tıklayınız

Resmi Görmek için

Tıklayınız

Resmi Görmek için

Tıklayınız

Resmi Görmek için

Tıklayınız

Resmi Görmek için

Tıklayınız

Resmi Görmek için

Tıklayınız

Resmi Görmek için

Tıklayınız

Resmi Görmek için

Tıklayınız

Resmi Görmek için

Tıklayınız

Duyurular
e-Kütüphane
MHRS Randevu
Evrak Takip