Adalar'da Sağlık Tarama Tırları

Yayın Tarihi : 02.08.2017


Adalar'da sağlık Tarama Tırları

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliği ile Adalar'da ilk defa ”Pembe Prenses” kanser tarama tırı ve “Mavi Sağlıklı Yaşam” sağlık tarama tırı, hizmet sunmaya başladı.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından koordine edilen Sağlıklı Yaşam Tırlarından, halkımız 1-16 Ağustos 2017 tarihlerinde hafta içi her gün saat 09:00 - 17:00 arası yararlanırken, hafta sonları ise saat 10:00 - 17:00 saatleri arasında yararlanabilecektir.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda; “Mavi Sağlıklı Yaşam Tırında, İşitme Tarama Testleri, Ağız Diş Sağlığı muayenesi ve Göz muayenesi taramaları yapılırken, Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kanser Daire Başkanlığı tarafından yürütülen ve İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından koordine edilen “Pembe Prenses Sağlık Tırında” ise toplum tabanlı meme kanseri tarama programı yapılacak.

Sağlık Tarama Etkinliği kapsamında; 40-69 yaş aralığındaki kadınlara mamografi çekilerek meme kanseri taramaları, 30-65 Yaş aralığındaki kadınlara rahim-rahim ağzı kanser taraması, hpv-pap smear testi ve 50-70 yaş aralığındaki kadın ve erkeklere ise kolon kanser taraması testi (GGK gaitada gizli kan ) istenildiği taktirde yapılabilecek.

Konusunda uzman doktor, ebe ve hemşireler tarafından oluşan sağlık tarama ekibi halkımıza 1-16 Ağustos arası hizmet sunacak. Tüm vatandaşlarımız ve personelimiz davetlidir.


Resmi Görmek için

Tıklayınız

Resmi Görmek için

Tıklayınız

Resmi Görmek için

Tıklayınız

Resmi Görmek için

Tıklayınız

Resmi Görmek için

Tıklayınız

Duyurular
e-Kütüphane
MHRS Randevu
Evrak Takip