Sağlık Müdürü Prof. Dr. Memişoğlu, Üsküdar’da Devir Teslim Törenine Katıldı

Yayın Tarihi : 14.02.2017

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Üsküdar Devlet Hastanesi başhekimlik devir teslim törenine katıldı. Bakırköy Bölgesi Genel Sekreterliği görevine atanan Op. Dr. Kemal Tekeşin’in yerine başhekimlik görevini, Op. Dr. Şafak Fırat Kulalı devraldı. Devir teslim törenine, Sağlık Müdürü Prof. Dr. Memişoğlu’nun yanı sıra, Anadolu Kuzey Bölgesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Kamil Özdil, Anadolu Güney Bölgesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Lütfullah Orhan, sağlık yöneticileri ve çalışanları katıldı.

Sağlık Müdürü Prof. Dr. Memişoğlu, Üsküdar Devlet Hastanesi başhekimlik devir teslim töreninde bir konuşma gerçekleştirdi.

Memişoğlu, Üsküdar Devlet Hastanesi’nin gelecekte ki sağlık hizmet sunumunda örnek portatif bir hastane modeli olacağını belirterek, “ Dünya’daki sağlık hizmetleri 30-40 sene sonra yerinden ve kişilerin kendisinin yönetebileceği şekilde olacak. Dünyada, bu konular tartışılıyor. Yatarak tedaviden çok hastanın kendi evinde, mekânında tedaviye yönelik bir çaba içerisindeler. Gelecekte ki örnek sağlık hizmet sunumunun nasıl olacağı konusunda, bu hastane liderlik yapabilecek bir yapıya sahip. “ dedi.

“Biz, sağlık çalışanlarımız ve hastalarımız için buradayız. “

Sağlık Müdürü Prof. Dr. Memişoğlu, yöneticiliğe gelene kadar olan süreçte, hep bir referansın olduğunu ancak yönetici olduktan sonra kişinin referansının yaptığı işi olacağına dikkat çekerek, “ İşi dediğimiz ise sağlık hizmetinin sunumu ve hastanın ve sağlık çalışanlarının memnuniyetinin artırılmasıdır. Yöneticilik gerçekten eğer hakkı ile yapılacaksa, zor bir iştir. Beni dinleyenler arasından genç arkadaşlarımız var. Onlara şunu söylemek isterim. Hizmet etmek için buradayız, ateşten bir gömlek giymiş durumdayız. Hastanın ve çalışanın hakkı bizim üzerimizde bunun hissederek, çalışmanızı istiyoruz. Biz, sağlık çalışanlarımız ve hastalarımız için buradayız. Bu mantığı zihinlerimize yerleştirmemiz gerekiyor. Allah, yöneticilerimizin yardımcısı olsun. Bu güzel organizasyon için teşekkür ediyorum. Görev değişimimin hayırlara vesile olmasını diliyorum. “ diyerek düşüncelerini ifade etti.

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu’nun konuşmasının ardından, sağlık hizmetlerine katkılarından ötürü Op. Dr. Kemal Tekeşin’e çiçek ve plaket takdim edildi.


Resmi Görmek için

Tıklayınız

Resmi Görmek için

Tıklayınız

Resmi Görmek için

Tıklayınız

Resmi Görmek için

Tıklayınız